Ulaşım

korukoydeneme korukoydeneme

En son tamamlanmış olan Meşeköy Evleri'ne, Ovaköy - Tepeköy - Doğaköy- Doğaköy 2 - Saklıköy ve Saklıköy 2 Evleri'ne ulaşmak için aşağıda anlatılan yolları izleyebilir veya yukarıdaki krokilerden yardım alabilirsiniz.

1. Seçenek

Kozyatağı gişelerinden TEM yoluna (İzmit-Ankara Yönüne) giriniz. İkinci sapaktan, Kurtköy-Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı sapağından çıkarak, ikinci sağ yoldan, İstanbul Park (Formula-1) tabelalarını izleyiniz. İstanbul Park yolunda ilerlerken, sağ kolda Arkeon Evlerinin önünden geçtikten hemen sonra varacağınız kavşaktan, hemen sağ ve sol yaparak "Göçbeyli" tabelasını izleyiniz. İstanbul Park'ı sol tarafınızda bırakarak devam ettiğiniz yol, İstanbul Park'tan 2 km sonra sizi Göçbeyli Köyü'ne ulaştıracaktır. Göçbeyli Köyü'ne giriş yaptığınızda, sağa ve tekrar sağa dönerek (Geniş bir U dönüşü yapar gibi) Ovacık Köyü yönüne dönünüz. Yaklaşık 3,5 km olan bu yolda ilerlerken sol tarafınızda Çiftlik Kent Evleri'ni, sağ yanınızda boydan boya seralar göreceksiniz. Bu yol boyunca ( yolun ortalarında) karşınıza çıkacak tek çıkış olan sağ yönde Yediyer köyüne sapmadan, Ovacık Köyü yönünde devam ediniz. Yol önce geniş bir yolla birleşecek. Önce sol yöne dönerek devam edniz. Devam etmekte olduğunuz yol, yeni bir yolla kesiştiği noktadan, sağ yöne bir U dönüşü yapacaksınız. Yaklaşık 600mt. sonra sol tarafta, bir su deposu göreceksiniz. Bu yola girdikten sonra, sırasıyla 1 km sonra Ovaköy Evleri, Ovaköy Evleri'nin hemen yanında Meşeköy Evleri, 1 km sonra Tepeköy Evleri, 1 km sonra Saklıköy Evleri'ne ulaşacaksınız. 

Su deposundan sola girmeyip 600 mt. daha ilerleyip küçük bir köprüden geçtikten hemen sonra, sol taraftan toprak bir yola girdiğinizde Doğaköy Evleri'ne giden yola ulaşacaksınız. Biraz ilerledikten sonra sağa dönerek izleyeceğiniz yol, 1.9 km sonra sizi Doğaköy Evleri'ne ulaştıracaktır.

2. Seçenek

Kozyatağı gişelerinden TEM yoluna (İzmit-Ankara Yönüne) giriniz. 3. çıkış olan Şekerpınar-Bayramoğlu sapağından çıkarak, 300 mt. İlerideki köprünün hemen altından geçerek sağ taraftan üstüne çıkınız. Yaklaşık 300-400 mt. ilerledikten sonra ilk kavşaktan sola dönünüz. Bu yolda ilerlerken sol tarafınızda Honda fabrikasını göreceksiniz. Bu yolda karşınıza çıkacak olan geniş bir alan ve köprüden hemen önce, sağ tarafa Balçık-Mollafenari (Akviran) Köyü yoluna dönünüz. Yaklaşık 800 mt. sonra Balçık Köyü'ne,  3-4 km sonra ise Mollafenari (Akviran) Köyü'ne ulaşacaksınız. Mollafenari (Akviran) Köyü'nün tam merkezinde bulunan ZE-SA benzin istasyonunun karşısından, sol yöne doğru Cumaköy yönüne dönünüz. Yaklaşık 1 km sonra Cumaköy merkezine geleceksiniz. Cumaköy merkezinden sağ yöne, okul yönüne dönünüz. Okulun sol tarafından devam ettikten kısa bir süre sonra karşınıza çıkacak yol ayrımından, tabelaları izleyerek sol tarafa döndüğünüzde Doğaköy Evleri'ne, sağ taraftan gittiğinizde Saklıköy - Tepeköy - Ovaköy Evleri'ne ulaşacaksınız.

3. Seçenek

Gebze yönünden, önce GOSB'u geçip sırasıyla Pelitli Köyü'ne girmeden yolu izlediğinizde, Mollafenari (Akviran) Köyü'ne ulaşacaksınız.  Mollafenari (Akviran) Köyü'nün tam merkezinde bulunan ZE-SA benzin istasyonunun karşısından, sol yöne doğru Cumaköy yönüne dönünüz. Yaklaşık 1 km. sonra Cumaköy merkezine geleceksiniz. Cumaköy merkezinden sağ yöne, okul yönüne dönünüz. Okulun sol tarafından devam ettikten kısa bir süre sonra karşınıza çıkacak yol ayrımından, tabelaları izleyerek sol tarafa döndüğünüzde Doğaköy Evleri'ne, sağ taraftan gittiğinizde Saklıköy - Tepeköy - Ovaköy Evleri'ne ulaşacaksınız.

 

Koruköy Evleri'ne aşağıdaki haritadan ulaşabilirsiniz.